Posted by on 1 września 2019

Hassell RIBA (Royal Institute of British Architects) ogłosił ostatnio finalistów w ich konkursie Cronton Colliery.
Wyzwanie związane z zaprojektowaniem pionierskiego miejsca docelowego dla odwiedzających na dawnej kopalni, zainspirowało zespoły kreatywne na całym świecie do przekraczania granic krajobrazu i architektury.
Hassell, Hawkins / Brown, Michael Lee Architects i Edward Architecture i Matthew Riley to cztery najbardziej pomysłowe projekty, które zostały zaproszone na ostatni etap, aby zobaczyć, jak ich wizja staje się rzeczywistością.
Więcej zdjęć i informacji po przerwie.
Międzynarodowe zawody projektowe Land Trust przyciągnęły 50 zgłoszeń z całego świata, w tym innowacyjne projekty opracowane przez zespoły z Korei Południowej, Japonii i Włoch.
Krajowa organizacja charytatywna jest teraz o krok bliżej do znalezienia najbardziej inspirującego rozwiązania w zakresie projektowania i finansowania dla nowych użytkowników odwiedzających i otwartej przestrzeni publicznej w dawnej Cronton Colliery w Knowsley.
.
Hawkins / Brown Matthew Bradbury, dyrektor ds.
Operacji w Land Trust, skomentował: byliśmy pod wrażeniem kreatywności i wizji propozycji.
Każda z nich oferowała wyjątkowe podejście do briefu, demonstrując empatię i zrozumienie strony w oparciu o jej przeszłe i przyszłe konteksty, w zgodzie z wizją i wartościami Land Trust.
Zachęcające jest postrzeganie tak wielu propozycji poważnie pod kątem długoterminowego zrównoważenia nowego celu dla odwiedzających na każdym poziomie.
od rozwoju strategicznego i systemów modułowych aż do odnawialnych źródeł energii i pionierskich systemów zamkniętych pętli.
.
Michael Lee Architekci Eklektyczna mieszanka propozycji obejmuje dynamiczne kombinacje instalacji artystycznych, rezerwatów przyrody i obiektów edukacyjnych, ekologicznych glampingów, centrów wielofunkcyjnych, obiektów biomasy, wież widokowych, programów odnowy ekologicznej, turbin wiatrowych, ulepszonej infrastruktury społeczności, bogatych możliwości zaangażowanie społeczności i tworzenie nowych miejsc pracy w celu pobudzenia lokalnej gospodarki.
.
Edward Architecture i Matthew Riley Przemawiając w imieniu panelu sędziów, dyrektor Planit IE, Pete Swift, wyjaśnił: Obfitość i różnorodność propozycji podkreśla entuzjazm branży, aby stworzyć prawdziwie inspirujący nowy model atrakcji turystycznych.
Zespoły zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną na ostatnim etapie demonstrują wyjątkową jakość, pomysłowość i talent w odpowiedziach na krótką wiadomość, stronę i kontekst.
Wyzwaniem dla tych zespołów jest teraz zwiększenie ich pomysłów, dopracowanie projektów i skupienie się na finansowej stabilności swoich propozycji.
Wyjaśniając innowacyjną konkurencję, dyrektor generalny Land Trust, Euan Hall, skomentował: Dawne Cronton Colliery to bajeczna przestrzeń, która ma bardzo realistyczny potencjał, aby stać się wspaniałym miejscem odwiedzin w XXI wieku na północnym zachodzie.
Pracując z RIBA Competitions w tej sprawie, mamy nadzieję zmienić sposób, w jaki zespoły projektowe tworzą schematy w przyszłości.
Uważamy, że otwarte przestrzenie mogą być katalizatorem zmian i mogą mieć wpływ na coś więcej niż tylko środowisko .
– Często pomija się kwestię długoterminowego finansowania nowych programów, ale mamy nadzieję, że dzięki temu procesowi uda nam się w jakiś sposób zmienić ten sposób myślenia, jednocześnie zapewniając sensacyjny schemat dla lokalnej społeczności i odwiedzających stronę.
..
Finaliści zostali zaproszeni do przejścia do drugiego etapu konkursu, a zwycięzcy zostali ujawnieni w czwartek, 19 kwietnia.
Wysoko oceniany wybór zgłoszeń, w tym czterech finalistów, będzie wyświetlany w Centrum Projektowania i Innowacji Leeds, 46 The Calls, Leeds, LS2 7EY, od poniedziałku 2 kwietnia do piątku 4 maja włącznie.
Galeria jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9: 00-17: 00.
[patrz też: motorwings, tuliszków księgarnia, tani opał zgorzelec ]

Powiązane tematy z artykułem: motorwings tani opał zgorzelec tuliszków księgarnia