Posted by on 1 września 2019

Marco Becerra Tysiące ludzi zebrało się w sobotę, aby uczcić wielkie otwarcie mostu na wzgórzu Margaret Hunt Hill w Santiago Calatrava, który łączy rzekę Trinity ze wschodem i zachodem Dallas.
Parada budowniczych, w tym wszyscy od tych, którzy wylali beton do samego Calatravy, jako pierwsi przemaszerowali nową ikoną Dallas, a następnie prawie 16 000 innych osób.
Mimo że most nie jest jeszcze gotowy do ruchu kołowego, miasto świętowało swój początek imponującym pokazem fajerwerków.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
Prawie piętnaście lat temu, Calatrava otrzymała zlecenie zaprojektowania pięciu sygnaturowych mostów, które obejmowałyby rzekę Trinity w ramach miejskich działań rewitalizacyjnych, mających na celu poprawę krajobrazu i społeczności otaczającej brzeg rzeki.
Z biegiem czasu cięcia budżetowe zmniejszyły liczbę mostów Calatrava do trzech, a ostatnie sprawozdania wskazują, że więcej cięć zostanie dokonanych.
Most Margaret Hunt Hill to pierwszy most drogowy Calatrava w Stanach Zjednoczonych i został zbudowany zgodnie z oryginalnym projektem; jednakże drugi most został już cofnięty z pierwotnej intencji Calatravy i nie wiadomo, czy zostanie on włączony do projektu trzeciego mostu.
.
DMHinIrving Calatrava przewidywał most Margaret Hunt Hill jako centralne miejsce spotkań i nową kultową bramę do miasta.
Oczekuje się, że około 14 000 pojazdów dziennie przejedzie przez 18-metrowy, sześciopasmowy most.
Liczba łańcuchów.
kable przymocowane do centralnego łuku poprzecznego o długości 400 stóp podtrzymują konstrukcję.
.
Marco Becerra Według szacunków strony internetowej Trinity szacowany koszt tego mostu wyniósł 115 milionów USD.
Wkład miasta został ograniczony do 28 milionów dolarów, a fundusze zostały zatwierdzone przez wyborców w 1998 roku.
Federalne i państwowe agencje oraz prywatne darowizny zapewniły dodatkowe fundusze.
Budowa na drugim moście planowana jest na rok 2013.
Referencje: WFAA, eVolo, Trinity Bridges, Santiago Calatrava.
Brett Chisum Zdjęcie autorstwa użytkowników Flickr Marco Becerra, DMHinIrving, jax989 i Brett Chisum na licencji Creative Commons.
[przypisy: tani opał zgorzelec, castorama stargard szczeciński, labijak auto lama ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama stargard szczeciński labijak auto lama tani opał zgorzelec