Posted by on 4 września 2019

Polar Ants, współpraca Lukasza Szlachcica, Anais Mikaelian, Laila Selim, Bity Mohamadi, podzieliła się z nami swoim projektem Arctic Research Facility, który jest eksperymentalnym, architektonicznym projektem w ramach Design Research Lab w Architectural Association.
Proponują żywą architekturę i kwestionują klasyczne modernistyczne pojęcie trwałości i stabilności.
Temat tej propozycji, zmaterializowanie zachowania , wymaga równie wrażliwego środowiska.
Więcej zdjęć i opis zespołu po przerwie.
Architektura definiuje, wyraża i pośredniczy w związku między środowiskiem fizycznym a zamieszkaniem.
Głównym badaniem tego projektu jest zbilansowanie tej zależności poprzez dynamiczne badanie zachowań materialnych.
W związku z tym projekt znajduje się na pokrywie lodowej Oceanu Arktycznego; środowisko, które wykazuje surowe warunki klimatyczne dla ludzkiego przetrwania, a także stale zmieniające się otoczenie fizyczne.
Dzięki mrowom polarnym, ponieważ lód stanowi całe środowisko fizyczne pokrywy arktycznej, w różnych porach roku występują znacznie inne warunki gruntowe; mianowicie różne grubości lodu, twardość i warstwowanie lodu, cechy topograficzne i ogólny zasięg lodu.
Ponieważ te czynniki zmieniają się w ciągu roku, więc wszystkie cechy architektoniczne i formalne z nimi związane.
W ramach tego projektu proponuje się adaptowalne, zmienne i kontekstowe narzędzie do badań naukowych dotyczące pokrywy lodowej Arktyki.
Model tego ośrodka badawczego opiera się na naturze ekspedycji eksploracyjnych i kinematograficznych, których przykładem jest seria BBC Human Planet.
Dwoistość potrzeb (dochodzenie i dokumentacja) wymaga architektury, która może pomieścić dwa odrębne środowiska pracy: jeden zewnętrzny i dynamiczny; i jeden wewnętrzny, stabilny i kontrolowany.
Dzięki uprzejmości mrówek polarnych Każda interwencja architektoniczna musi działać jako pomost między tymi środowiskami: ułatwianie niebezpiecznych eksploracji przy jednoczesnym ułatwianiu zamieszkania w Arktyce.
Interwencja kwestionuje podstawowe założenia tego, co zwykle oznacza architektoniczne zapotrzebowanie na ekspedycję arktyczną: statyczną i formalnie uproszczoną strukturę.
W przeciwieństwie do tego powstała architektura jest samoregulująca, autonomiczna i autonomiczna.
Projekt ten stanowi wyzwanie dla rodzimej architektury lodowej jako nieprzystosowalnej i niereagującej na krajobraz i siły środowiskowe.
Po podjęciu decyzji o użyciu wyłącznie materiałów na miejscu i jednoczesnym rzuceniu wyzwania igloo, projekt ten ma na celu stworzenie architektury, która ma więcej niż logikę dodatków.
Jako taki, projekt ten proponuje ideę.
Kopania architekturą ., która jest subtraktywną metodologią.
Dzięki uprzejmości Zespołu Mrówek Polarnych Mrówki Polarne: Łukasz Szlachcic, Anais Mikaelian, Laila Selim, Bita Mohamadi
[hasła pokrewne: castorama kędzierzyn koźle, równanie eulera, castorama zory ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama kędzierzyn koźle castorama zory równanie eulera