Posted by on 1 września 2019

Zaprojektowany przez ExS Architects Concept: Elina Karanastasi Zespół projektowy: Nikos Asimakis, Eri Badouva, Stathis Vlachiotis Konsultant: Maria Mandalaki i Matthijs Moelee, Alexandros Vazakas http://warmwall.blogspot.com/ The WarmWall house to projekt ExS Architects.
Został zaprojektowany dla obszaru Deventer Havenkwartier i Nijmegen Vossenpels w oparciu o wymagania miejskiego planu Andriesa Geerse Stedenbouwkundige.
Można go dostosować do wielkości, którą chcą właściciele, ponieważ jest zaprojektowany w oparciu o kumulację równoległych trawersów o szerokości 1,20 m.
Jest to dom ze szklarnią pośrodku, który z łatwością może przekształcić się w dwa domy w przyszłości.
Albo – przeciwnie: dwa domy zbudowane razem ze wspólną lub podzieloną szklarnią, która ma wiele możliwości transformacji i ekspansji w przyszłości.
Szklarnia w domu WarmWall to elastyczna przestrzeń, którą można wykorzystać do rozbudowy w przyszłości.
Może gościć zbiorowe miejsce pracy, pracownię, małą firmę, luksusową przestrzeń jako część domu lub naprawdę miły mały zamknięty ogród.
Dom WarmWall opiera swoją efektywność energetyczną w systemie masowych ścian w centrum, skłonnym do zbierania słonecznej energii cieplnej (jest to pasywny system energii odnawialnej) oraz systemu wyposażonych ścian na krawędziach, które niosą całą instalację mechaniczną i elektryczną ( to jest system energetyczny).
Masywne ściany mogą mieć różny kąt nachylenia w zależności od orientacji (północ-południe, wschód-zachód) lub być całkowicie pionowe, jeśli chce tego mieszkaniec (oczywiście będzie to miało mniej pasywne działanie).
Zrób to sam: Konstruktor buduje dwie wyposażone ściany, dach i ramę.
Jedna ściana nosi wszystkie energetyczne instalacje elektromechaniczne, druga ściana jest pasywna.
Reszta jest elastyczna zgodnie z życzeniem użytkownika: może sam ją zbudować, zbudować w połowie i stopniowo rozszerzać itd.
Wiele materiałów z domu WarmWall pochodzi z recyklingu materiałów z samego obszaru.
Fasady wydają się być kolekcją ram okiennych budynków przemysłowych w okolicy, próbując dać projektową odpowiedź na prośbę ludzi, aby łączyć stare i nowe .
Pierwsza część: kompilacja z konstruktorem.
Wsparciem.
(wyposażone ściany, belki, dach) Druga część: Do-it-Yourself with.
Boxes.
wnętrza (zbuduj się sam, lub z mniejszymi konstruktorami, lub z przyjaciółmi) Koncepcja domu łączy idealizm strukturalizmu Johna Habrakena od lat sześćdziesiątych na.
Wsparcia.
i.
Infill ., a także eko-pragmatyzm inspirowany folklorem.
[patrz też: zum kwidzyn, równanie eulera, motorwings ]

Powiązane tematy z artykułem: motorwings równanie eulera zum kwidzyn