Posted by on 1 września 2019

Istnieje wiele różnych podejść do zwiększania wydajności budynków dzięki skończonym zasobom, a niektóre z nich zostały wyróżnione w tej serii.
Strategie takie jak zielone dachy, pasywne ogrzewanie i chłodzenie, a także bardziej zaawansowane technologie, takie jak nowsze materiały do produkcji paneli słonecznych, są ważnymi wydarzeniami.
Jak widzieliśmy, różni architekci i projektanci pomyślnie wdrożyli te strategie.
Najczęściej jednak strategie te są stosowane tylko w jednym budynku.
Rzadko się zdarza, aby cały kampus został zbudowany przy użyciu wielu strategii, które próbują ponownie wykorzystać, zachować, a nawet włączyć takie podejścia do programu nauczania.
Wpisz Muse, znajdujące się w Calabasas w Kalifornii.
Założona przez Suzy Amis Cameron i przebudowana przez Ecovations, firmę projektowo-budowlaną / konsultingową, szkoła jest przykładem zrównoważonego podejścia na większą skalę.
Po pierwsze, cała szkoła jest zbudowana na terenie kampusu byłego obozu letniego.
Wszystkie materiały użyte na tej stronie zostały wykorzystane do budowy obecnej szkoły.
Oznacza to, że każdy budynek został drobiazgowo zdemontowany, a następnie ponownie złożony zgodnie z aktualnym projektem.
Tak więc, na przykład, każda deska została sprawdzona pod kątem użyteczności, a następnie ponownie zastosowana w aktualnym projekcie, lub, jeżeli materiały nie mogły być użyte, zostały poddane recyklingowi.
Ale to nie tylko budynki, nawet meble składają się z odzyskanych materiałów.
Wszystko do biurka i regału zostały zaprojektowane i wykonane przez Ecovations z recyklingu drewna i innych materiałów.
Projekt samego kampusu łączy technologie pasywne i wyższe.
Pasywne światło dzienne i świetlik oraz strategiczne cieniowanie są połączone z wyższymi technologiami, takimi jak promienniki ogrzewania i chłodzenia, zapewniające oświetlenie, ogrzewanie i chłodzenie.
Zamiast chodzić do klasy lub biura, które wymusiły wydmuchiwanie powietrza przez otwory wentylacyjne, budynki te mają na celu promowanie komfortu środowiskowego, który jest wydajny, zrównoważony, a także cichy.
Inną niezwykle ciekawą innowacją jest budynek konferencyjny, który jest wyposażony w monitor śledzący zużycie energii.
Dostarczając takie informacje, urządzenie pozwala osobom wewnątrz budynku decydować, czy mogą one obniżyć zużycie energii i nadal być wygodne, co sprawia, że cały budynek jest niezwykle responsywny i wydajny, w pewnym sensie budynek mieszkalny.
Z punktu widzenia projektowania, budynki kampusu dążą do zerowej energii netto, gdzie produkcja i zużycie energii są równe, a zero emisji, gdzie budynki nie wytwarzają śladu węglowego.
Cały kampus został zaprojektowany, aby osiągnąć cel Living Building Challenge, który przekracza najwyższy standard LEED.
Ale nie chodzi tu tylko o kampus budynków, który po wybudowaniu może być zarówno źródłem dumy (.
Zbudowaliśmy zrównoważony kampus.), A następnie zapomniany z powodu jego zrównoważonego rodowodu.
Zamiast tego szkoła włącza projektowanie w szerszą wizję obywatelstwa i pedagogiki.
W jednym bardzo podstawowym sensie jest to żywy kampus.
Dzięki Ekovations lekcje dotyczące odnawiania, ponownego użycia i recyklingu są włączone do szkolnego programu nauczania.
Jedzenie serwowane w szkole stanowi kolejny dobry przykład.
Opiera się on na modelu od siewu do stołu , w którym dzieci pomagają rosnąć i utrzymywać rośliny, które są później używane do jedzenia, które pomogą przygotować i zjeść.
Kompostowanie jest częścią tego cyklu, a uczniowie będą nie tylko uczestniczyć w tym procesie, ale Ekovations pomógł również w opracowaniu projektów wykorzystujących kompost jako punkt wyjścia.
Odnowienie, ponowne użycie i zrównoważony rozwój są wyraźnie ważnymi celami i stają się coraz bardziej powszechne w branży architektonicznej.
Szkoła Muse uczyniła te cele i zastosowała je na znacznie większą skalę, czego przykładem może być projekt przyszłych projektów architektonicznych i projektowych.
[patrz też: multitelekom, castorama kędzierzyn koźle, zum kwidzyn ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama kędzierzyn koźle multitelekom zum kwidzyn