Posted by on 1 września 2019

Artyści: Wilfred Stijger i Edith Van De Wetering Położony w małej wiosce Jukkasjärvi w północnej Szwecji, 200 kilometrów na północ od koła podbiegunowego, ICEHOTEL może być epitermem efemerycznej i czasowej architektury.
Pierwszy na świecie i największy hotel zbudowany ze śniegu i lodu to nadające się do zamieszkania dzieło sztuki, które każdego roku przyjmuje nową formę.
Istnienie ICEHOTEL zależy wyłącznie od klimatu i rzeki Torne, z której zbierane są 4000 ton lodu każdego roku od marca do kwietnia.
Architektura jest także formą wystawy.
Każdego roku artyści starają się zaprojektować i zbudować Art Suites w ramach ICEHOTEL.
Cały proces przyciągnął około 100 osób i jest budowany od listopada do grudnia.
Zdjęcie: bigben.com ICEHOTEL rozpoczął jako warsztat i wystawę sztuki założyciela Yngve Bergqvista w 1989 roku, kiedy zaprosił artystów do udziału w warsztatach prowadzonych przez dwóch japońskich rzeźbiarzy lodowych.
Pierwszym projektem, który został odsłonięty, było igloo o powierzchni 60 m2 nazwane ARTic Hall.
W następnych latach ARTic Hall wzrósł do 250 m2.
Technika i produkt końcowy przyciągnęły uwagę i były wykorzystywane do usług kościelnych, filmów i barów.
Technika została opatentowana i zabezpieczona, a wkrótce goście zaczęli nocować.
teraz, dwie dekady później, ICEHOTEL rozwija się dzięki wyjątkowym doświadczeniom i kunsztowi, który eksponuje.
Udogodnienia oferowane w hotelu obejmują dostęp do dzikiej kręgu polarnego, widok na zorzy polarnej, ciepłe pokoje i ICEBAR i wiele innych.
Zdjęcie: bigben.com Goście śpią w śpiworach, na skórach renifera i materacach pokrywających bryłę lodu.
ICEHOTEL obiecuje, że temperatura w pomieszczeniu nigdy nie spadnie poniżej minus ośmiu stopni Celsjusza, co zapewnia wystarczającą izolację, aby chronić lód przed stopieniem i ekshumować gości.
Hotel ma 47 pokoi, które pomieszczą około 50 osób.
60 000 gości rocznie.
Zamyka się w połowie kwietnia, kiedy lód zaczyna się topić, zapewniając czysty łupek na następny rok, kiedy woda wraca do rzeki Torne.
Zdjęcie: bigben.com, artyści: Cindy Berg, Marjolein Vonk, Jan Willem van der Schoot i Marinus Vroom Wykorzystując już wszystkie naturalne materiały i moc człowieka, ICEHOTEL kontynuuje starania, aby do 2015 roku osiągnąć poziom emisji CO2 poprzez wykorzystanie energii odnawialnej, takiej jak wiatr , energia wodna, energia słoneczna i biopaliwa.
Wysiłek jest przykładem tego, co można zrobić nawet w najbardziej dotkliwym klimacie: gdzie przez większość roku jest ciemno i zimno.
Zdjęcie: bigben.com
[hasła pokrewne: farida skawina, juvid travel, castorama kędzierzyn koźle ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama kędzierzyn koźle farida skawina juvid travel