Posted by on 3 września 2019

WeMake3D 8 marca, miejska strategia transformacji Zapnij swój pas miasta, zaprojektowana przez Haiko Cornelissen Architecten, będzie wystawiona i opublikowana przez Holenderski Instytut Architektury (NAI) w Rotterdamie, Holandia.
Aby pokazać, jak działa strategia transformacji, architekci wybrali dzielnicę biurową Amstel III w Amsterdamie na konkurs Europan 11.
jeden z najbardziej prestiżowych i renomowanych konkursów dla młodych europejskich architektów.
Na podstawie swoich badań odkryli, że najważniejszym czynnikiem tworzenia tętniących życiem miast jest gęstość ludzi, budynków i programu.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Jako przykład tego, jak martwe dzielnice biurowe można przekształcić w tętniące życiem dzielnice, Fasten Your City Belt rzuca światło na kłopotliwe miejskie powojenne zjawisko w obecnej sytuacji ekonomicznej; jednofunkcyjna dzielnica biurowa.
Miasta na całym świecie nękane są monofunkcyjnymi pomysłami, ale niedawna recesja gospodarcza pokazuje, że dzielnica biurowa jest szczególnie kłopotliwa.
.
WeMake3D Zazwyczaj dzielnice biurowe stają się martwe dopiero po godzinach pracy.
Jednak dzięki globalnym wskaźnikom pustostanów biurowych na najwyższym poziomie od dwudziestu lat jednofunkcyjne powierzchnie biurowe stały się stałymi martwymi strefami.
Puste biura otoczone pustymi miejscami parkingowymi nie mają innych programów, które mogłyby ukryć te wady i stać się strefami bez ruchu w miastach na całym świecie.
Fasten Your City Belt przekształca dzielnice biurowe non-go w żywe i zróżnicowane dzielnice.
.
Haiko Cornelissen Architecten – plan generalny Ponieważ Amsterdam ma stały popyt na rezydencje na rynku niszowym, wprowadzono budynki mieszkalne z programem towarzyszącym (supermarkety, przedszkola, restauracja itp.), Istniejąca organizacja przestrzenna musi zostać przekształcona, aby Zwiększona gęstość Dzięki dużej infrastrukturze, obwód każdej działki może zostać wykorzystany do wprowadzenia nowego programu w pasach wokół działki, które są przekształcane w odpowiedzi na lokalne warunki: pchane w górę, aby stworzyć wejście, zepchnięte w dół aby stworzyć więcej przestrzeni i światła dla istniejących budynków lub skręcić, aby stworzyć miejsce na wejście do parkingu poniżej: Miejsca parkingowe są przemieszczane pod ziemię, aby zrobić miejsce dla półprywatnych ogrodów, a lobby biurowe są przenoszone w górę, aby rozwiązać problem wolnej powierzchni biurowej, umożliwiając nowe program do wprowadzenia na poziomie gruntu.
Haiko Cornelissen Architecten – plan strony Istotne jest, aby właściciele działek mieli motywację do współpracy w prywatno-publiczne wysiłki na rzecz przekształcenia tego obszaru.
Zmniejszenie nadmiernej wielkości infrastruktury umożliwia samorządowi zwiększenie wielkości działki właściciela w zamian za przebudowę działki.
Wynikający z tego wzrost powierzchni zabudowy i jakości przestrzennej zwiększa wartość działki, a zatem zachęty jeszcze bardziej.
.
Haiko Cornelissen Architecten – elewacje i przekrój
[hasła pokrewne: juvid travel, castorama stargard szczeciński, równanie eulera ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama stargard szczeciński juvid travel równanie eulera