Posted by on 1 września 2019

Dzięki uprzejmości Zarhy Architects W swojej propozycji projektu dla ratusza w Netanya, Zarhy Architects dążyło do stworzenia miejskiego placu, który funkcjonuje jako przestrzeń, która tworzy bezpośrednie połączenie między podmiotami publicznymi, mieszkańcami i resztą miasta.
Ich podejście polegało na powstrzymaniu się od budowy jednej wieży, która jest obojętna na ulicę i zamiast tego, aby wprowadzić.
Kampus.
budynków komunalnych, które stanowią integralną przestrzeń publiczną zaprojektowaną, aby służyć mieszkańcom miasta Netanya, jako hojny i aktywny plac miejski.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Rynek miasta pozwala na prawdziwą demokratyzację sfery miejskiej, a jednocześnie funkcjonuje jako serce miasta.
W ten sposób reprezentuje najbardziej odpowiednią architekturę, wyrażającą cel gminy w demokratycznym społeczeństwie, która ma służyć wszystkim jej mieszkańcom.
Ich budowa ratusza stwarza ogromną szansę na stworzenie ikony miejskiej, ale naszym zdaniem nie jest to arbitralny i ostentacyjny wizerunek wzniesiony ponad obywateli, ale raczej wspólna demokratyczna wizja, która wywołuje równy udział.
Dzięki uprzejmości Zarhy Architects The City Hall.
Horyzontalna ikona dzięki uprzejmości Zarhy Architects Poza budynkiem biurowym i centrum usług publicznych, budynek ratusza reprezentuje również władze miejskie.
Aby wyrazić architektonicznie pojęcie tego autorytetu na poziomie oko w oko.
komunikacja z mieszkańcami, nasza propozycja dzieli tom na cztery budynki o bardziej ludzkiej, demokratycznej i dostępnej skali.
Aby osiągnąć ten cel, cztery budynki zostaną połączone na pierwszym piętrze z poziomem publicznym, który tworzy funkcjonalną i przestrzenną ciągłość pomiędzy parterem i kwadratem oraz wszystkimi wewnętrznymi pomieszczeniami ogólnodostępnymi powyżej.
Poziom ten będzie mile widziany dla wszystkich, ponieważ prowadzi do wszystkich usług publicznych i obiektów kulturalnych na terenie kampusu.
Jest to zatem ikoniczne , nie w sposób oczywisty i imponujący, lecz wyrażone poprzez rzeczywisty, zintegrowany i zapadający w pamięć element architektoniczny naszego wspólnego połączenia.
Będzie to wybitna, rozpoznawalna ikona w krajobrazie miejskim, nasycona skromnością i integralną częścią działań miasta.
Ratusz stanie się podstawą do oglądania życia komunalnego, przez pryzmat architektury, gdzie ludzie są wykonawcami dynamicznego miejskiego show.
Dzięki uprzejmości Zarhy Architects Plan zrównoważonego rozwoju 01 Budynek ratusza w połączeniu z jego miejskim rynkiem będzie stanowić integralne, zrównoważone rozwiązanie dla miasta Netanya na kilka sposobów: Zrównoważony rozwój społeczny: – Stwórz ludzkie budynki i przyjazne otoczenie dla mieszkańców i gości.
– Zapewnienie placu miejskiego między budynkami z cieniem dla różnych zastosowań i różnych miejskich aktywności.
Zrównoważony rozwój ekonomiczny: – Różne struktury można podzielić na etapy budowy, co ułatwia obciążenie konstrukcyjne i związane z tym wydatki.
– Obniż koszty dzięki użyciu niskich mas budynków, które są znacznie tańsze w utrzymaniu niż pionowa wieża.
Zrównoważony rozwój środowiska: – Stwórz chroniony mikroklimat dla dobra pracowników i mieszkańców miasta, wykorzystując cztery niezależne wolumeny budynków w kampusie.
format.
– Wdrożenie zielonych dachów i podwójnie oszklonych fasad zaprojektowanych razem w celu ochrony wnętrza przed infiltracją ciepła.
– Zastosuj systemy żaluzji pionowych w elewacji, aby zmaksymalizować wykorzystanie naturalnego światła słonecznego i wentylacji, chroniąc jednocześnie przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
plan 02 Architekci: Zarhy Architekci Lokalizacja: Netanya, Izrael Team: David Zarhy, Daniel Zarhy, Shlomo Tagger, Nimrod Serok, Nahalal Serok, Chen Natan, Ben Saragoussi, Ayalae Evan-Zohar Konkurs Wynik: druga nagroda
[patrz też: juvid travel, równanie eulera, binczarowa komis ]

Powiązane tematy z artykułem: binczarowa komis juvid travel równanie eulera