Posted by on 4 września 2019

Dzięki uprzejmości Mariusza Piesika i Kuby Szymańskiego Centrum Dziedzictwa Historycznego Gdańska, zaprojektowane przez Mariusza Piesika i Kubę Szymańskiego, ma być budynkiem wielofunkcyjnym i częścią kompleksu targowego / targowego.
nowy projekt w samym centrum Gdańska.
Głównym celem budynku jest zorganizowanie wystawy wielkoformatowego modelu centrum miasta sprzed II Wojny Światowej, które stanowi punkt wyjścia do wycieczek turystycznych po jego ulicach.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ideą naszej propozycji jest dołączenie do wystawy modelu z panoramicznymi widokami na miasto, które otwierają się od lokalizacji projektu.
Forma serpentynowych platform pozwala doświadczyć wielopoziomowego porównania modelu z rzeczywistym, obecnym miastem.
Informacja turystyczna, kafeteria, sklep z pamiątkami i toalety publiczne znajdują się na parterze, model na drugim piętrze, biura na pierwszym i ostatnim piętrze oraz galeria wystawowa na wszystkich peronach.
Dzięki uprzejmości Mariusza Piesika i Kuby Szymańskiego Poziom podziemny to łatwo regulowana przestrzeń, którą można zmienić na sale konferencyjne o różnej wielkości lub mały teatr eksperymentalny / alternatywny, zgodnie z aktualną potrzebą.
Inną ważną cechą projektu jest otwarty dziedziniec, dzięki czemu zachowane są stare drzewa wzdłuż kannady Raduni.
Dzięki uprzejmości Mariusza Piesika + Kuby Szymańskiego Zespół projektowy: Mariusz Piesik i Kuba Szymański Lokalizacja: Gdańsk, Polska Status: Zawody Wpis Rok: 2012
[patrz też: motorwings, tuliszków księgarnia, zum kwidzyn ]

Powiązane tematy z artykułem: motorwings tuliszków księgarnia zum kwidzyn